SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Skålfat 11755073
nr 1175 5073
Skålfat
+ stop, 2 delar, Tenn, diameter: 42 cm, höjd: 19,5,1700-/1800-tal
Kondition: slitage, skador
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 16 april 2018
kl 20:01:21
350 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn
Skålfat
Kondition: slitage, skador
nr 1175 5073
Skålfat
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 400 kr |
måndag 16 april 2018 |
Tenn
Firma Svenskt Tenn
Firma Svenskt Tenn